Dit jaar Big Day met 1 winnaar

Klaar voor de start ©Martien van Dooren
Klaar voor de start ©Martien van Dooren

Zondagmorgen om 07.00 uur stonden er vier teams klaar om te gaan strijden om de Big Day trofee van de Vogelwacht Uden. Tot 14.00 uur is het zaak om te voet door de Maashorst zoveel mogelijk soorten vogels waar te nemen. Elke groep zoekt zelf uit wat de best te lopen route is. Team 1 bestond uit; Martien van Dooren, John Hermans, Annette van den Heuvel en Chris van Lieshout. Team 2 bestond uit; José Escher, Theo Peters, Simone Schraven en Ria de Vent. Team 3 bestond uit; Steven Geurts, Rick Meulendijks en Isidro Rendon. Team 4 bestond uit; Inge van de Heuvel, Ralf van Hoof en Arend Vermaat. Om 07.00 uur gaf Peter van de Braak het startsein terwijl er juist twee Casarca’s overvlogen. Exact hetzelfde gebeurde vorig jaar bij de Big Day. Onze groep 1 besloot om via de Palmvenseweg en Palmenstraat richting Hofmans Plassen te gaan. In het begin ging het natuurlijk goed met de soorten vogels, want alles was nieuw. Al snel werd een Beflijster ontdekt, een duur soortje zoals dat heet voor een zeldzame vogel. Bij de Hofmans Plassen werden na enige moeite de daar verwachte soorten gescoord zoals Appelvink, Goudvink, Kleine plevier en Oeverloper. Helaas hebben we geen IJsvogeltje kunnen ontdekken. Na een uur stonden alle teams op bijna 40 soorten. De zoektocht ging daarna verder over de Nistelrooisebaan richting Kanonsberg waar we de Raven hoopten te zien. En dat gebeurde ook. Op weg daar naar toe hoopten we op een Fluiter, maar die liet zich niet horen. Op de Kanonsberg helaas ook geen Zwarte Specht kunnen ontdekken, wel een paar Kneutjes. Verder richting ’t Loo en de A50. Daar zat geheel onverwacht een Engelse Kwikstaart en we zagen onze eerste Gierzwaluwen van dit jaar. Heel ver weg ontdekten we een Boomvalk in een van de elektriciteitsmasten. Ook weer twee heel dure soorten dachten wij. Aan de Hogeweg pikten we ook nog even de Nachtegaal mee. Na een kleine lunchpauze ging het richting Bezoekerscentrum, want we misten nog de nodige soorten die we daar dachten te vinden.

Team 1 onderweg ©Martien van Dooren
Team 1 onderweg ©Martien van Dooren
Team 1 onderweg ©Martien van Dooren
Team 1 onderweg ©Martien van Dooren
Team 1 onderweg ©Martien van Dooren
Team 1 onderweg ©Martien van Dooren

Het was intussen lekker warm geworden en we hadden al behoorlijk wat soorten geupload. Maar omdat we niet gekeken hadden wat de andere groepen geupload hadden wisten we onderweg niet hoe de stand was. We zouden ons aan het eind wel laten verrassen. Rondom het Bezoekerscentrum vonden we inderdaad veel van de nog ontbrekende soorten zoals Groenling, Steenuil, Groene Specht en Turkse Tortel. Verder lopend naar het Slingerpad vonden we de Fluiter en de Zwarte Specht. Voor ons gevoel ging het redelijk goed, maar we moesten er nog wel een paar. In het Wisentengebied stonden twee Grote Zilverreigers en vlak daarvoor hoorden we de Kleine Bonte Specht. Zoetjesaan moesten we weer terug richting Telpost want het was al 12 uur geweest. Overal goed gezocht naar een Paapje, maar nergens gezien. Wel zagen we een overvloed aan Tapuiten en Roodborsttapuiten. Rond kwart over een kwam de telpost in zicht. In de verte bij het Palmven zagen we pas de eerste Taurossen van vandaag en omdat we nog geen Gele Kwikstaart hadden gingen we daar nog heel snel even zoeken. En jawel, er zaten vier Gele Kwikstaarten bij de runderen. We zijn toen door het Palmven teruggelopen richting Telpost en tot onze verrassing stootten we een Bokje op en iets verder ook nog een Watersnip. Twee niet verwachte soorten. Moe, maar voldaan kwamen we iets voor twee uur weer bij de Telpost terug. De anderen waren allemaal iets eerder gearriveerd. Zij wisten al wie de winnaars waren via de app van Peter van de Braak en dat was groep 1. Met 81 soorten was ons team ruimschoots de winnaar. Team 4 scoorde 76 soorten en team 2 en 3 volgden met 73 en 71 soorten. Te samen zijn er door alle groepen 89 soorten geteld. Nadat we uitgebreid gefeliciteerd waren en de eeuwige roem voor een jaar ontvangen hadden moesten we natuurlijk op de foto. Alle groepen hadden een kleine 20 km gelopen, dus werd er niet al te lang meer nagepraat. Iedereen ging huiswaarts om de benen rust te geven. Maar de Big Day was weer een fantastisch evenement dit jaar. Kijk hier voor de waargenomen soorten

Allemaal weer terug ©Martien van Dooren
Allemaal weer terug ©Martien van Dooren
De winnaars Chris, John, Annette, Martien ©Mark Stevens
De winnaars Chris, John, Annette, Martien ©Mark Stevens
Iedereen moe, maar tevreden ©Martien van Dooren
Iedereen moe, maar tevreden ©Martien van Dooren

Martien van Dooren